Skip to main content

Do tretieho ročníka náučnej súťaže Misia Mars sa zapojilo 26 rôznych škôl z celého Slovenska, 120 študentov a 30 učiteľov. Porotcovia to nemali ľahké, konkurencia bola veľká – prihlásených bolo viac ako 40 projektov. Hodnotili sme niekoľko dní a nakoniec vybrali šesť, ktoré postupujú do finále. Dva tímy na piatom mieste mali totiž rovnaký počet bodov.

Hlasujte a vyhrajte!

Hlasujte do 25. mája za jeden zo šiestich finálových projektov. Piatich z vás odmeníme marťanskými baličkami –  štýlovou šiltovkou, perom a diárom s logom Misia Mars. Žrebujeme 26. mája.

Hlasujte do 25. mája za jeden zo šiestich finálových projektov. Piatich z vás odmeníme marťanskými balíčkami –  štýlovou šiltovkou, perom a diárom s logom Misia Mars. Žrebujeme 26. mája.

Hlasovanie ukončené!

Každý člen víťazného tímu s najvyšším počtom hlasov, vrátane učiteľa, získa smart hodinky!

Výsledky hlasovania a víťazov ceny verejnosti vyhlásime na podujatí v infocentre Energoland 27. mája 2021.  Víťazov marťanského balíčka, ktorí sa zapojili do hlasovania, oznámime na tejto stránke v priebehu stredy 26. mája 2021.

Víťazný tím s najvyšším počtom hlasov, 689, je Gymnázium Šurany, s projektom Výroba elektriny. Ďakujeme všetkým, ktorí ste sa do hlasovania zapojili. Spomedzi hlasujúcich sme vyžrebovali päť výherkýň, ktoré získavajú marťanský balíček.

Anežka, Veľká Maňa

Renáta, Vranov nad Topľou

Petra, Trnava

Mária, Snina

Katarína, Trnava

Finalisti:

Laserový detektor na monitorovanie prašnosti marťanského povrchu

Kávový experiment

Mars Fast Food and O2

Pestovanie klíčkov na Marse

Podpora psychického a fyzického stavu posádky

Výroba elektriny