Skip to main content

Od soboty 15. mája sa na Slovensku a v ostatných členských štátoch EÚ koná tradičná Noc múzeí a galérií 2021. Toto podujatie organizujú na počesť Medzinárodného dňa múzeí (ten tradične pripadá na 18. mája) a na Slovensku prebehne pod patronátom prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Energoland Mochovce ako jedno z miest tohto podujatia zostáva v súlade s platnými opatreniami proti šíreniu koronavírusu aj naďalej zatvorený. Slovenské elektrárne sa tak snažia chrániť zdravie zamestnancov a zároveň zaistiť bezproblémovú výrobu elektriny a prevádzku elektrární.

Noc múzeí a galérií 2021 sa preto počas prebiehajúceho víkendu v Energolande (15.-16. mája 2021) koná online.

Ponúkneme vám nové náučné videá, virtuálnu prehliadku Energolandu aj vedomostné kvízy, aby ste si preverili poznatky o ochrane našej planéty.

Cesta za poznaním sa začína!

Na začiatok tu pre vás máme dve videá. Prvé vám bližšie predstaví Energoland a viaceré formy zábavy a poznania, ktoré ponúka. V druhom videu sa môžete podrobne oboznámiť s tematikou uhlíkovej stopy.

Play Video

Virtuálna prehliadka Energolandu

Virtuálna sprievodkyňa Gaia vás v našom 360-stupňovom videu prevedie svetom energie v infocentre Energoland Mochovce.

Play Video

Čo je uhlíková stopa?

V tomto vzdelávacom programe sa dozviete všetko dôležité o uhlíkovej stope – o tom, čo to vlastne je a prečo je potrebné ju vedome znižovať.

Trúfneš si na obidva kvízy?

V každom môžeš nazbierať po 7 správnych odpovedí. Z troch možností v každej otázke je vždy správna iba jedna odpoveď. Držíme palce!

Koľko toho vieš o globálnom otepľovaní? Poznáš spôsoby, ako ho možno spomaliť alebo zvrátiť a zachrániť tým našu planétu Zem? Vyskúšaj si tento kvíz a dozvieš sa množstvo dôležitých vecí.

KVÍZ o globálnom otepľovaní

Loading

Určite ste už počuli o uhlíkovej stope, ktorú ľudstvo zanecháva na planéte. Na záchranu našej planéty musíme uhlíkovú stopu značne zredukovať. Overte si v tomto kvíze, koľko o nej viete.

KVÍZ o uhlíkovej stope

Loading

Nakoniec vám ponúkame príjemnú upútavku na film, ktorý získal ocenenie Best 3D Film Award na festivale vo francúzskom Cannes s názvom Corporate TV & Media 2015.

Film predstavuje veľkolepý a monumentálny príbeh energie – od vzniku vesmíru a života až po predobraz budúcnosti. Ide o 3D snímku Odysea energie, ktorú môžete exkluzívne vidieť iba v infocentre Energoland Mochovce, päťhviezdičkovom zábavno-vzdelávacom centre o energii. Akonáhle nám to pandemická situácia dovolí, otvoríme naše brány pre verejnosť a vy si budete môcť tento 3D film vychutnať naživo priamo u nás v Mochovciach.

Pre ešte lepšiu predstavu o tom, čo všetko vás v Energolande čaká, kliknite sem na našu expozíciu!