Skip to main content

Do štvrtého ročníka náučnej súťaže Misia Mars sa zapojilo 25 tímov zo 16 rôznych škôl z celého Slovenska, viac ako 100 súťažiacich študentov i učiteľov. Porotcovia to nemali ľahké, konkurencia bola veľká – prihlásených bolo 20 projektov. Hodnotili sme niekoľko dní a nakoniec vybrali šesť projektov, ktoré postupujú do finále.

Hlasovanie je ukončené!

Víťazom v kategórii cena verejnosti sa stal tím z bratislavského Gymnázia Grosslingova, s projektom Od pôdy k palivu, s celkovým počtom 1582 hlasov! Víťazom gratulujeme a ďakujeme hlasujúcim za zapojenie sa do hlasovania. Celkovo ste poslali rekordných 3282 hlasov.

Každý člen tímu ako i učiteľ získal 2. júna na podujatí v Energolande digitálne hodinky s meraním teploty. Na 2. mieste sa umiestnil tím z trnavského gymnázia s projektom Lidar Radar a Augmented reality, s celkovým počtom 656 hlasov. Tretia priečka sa ušla tímu zo Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom, s projektom Prieskumné vozidlo, s celkom počtom 376 hlasov.

Spomedzi hlasujúcich sme vyžrebovali troch, ktorí získavajú originálny marťanský balíček – štýlový ruksak, zošit a pero s logom Misia Mars.

Emma z Bernolákova

Daniela z Dolnej Krupej