Skip to main content

Z Energie na bicykli v okolí jadrovej elektrárne Bohunice, ktorá sa koná vždy v polovici septembra, sa už stala tradícia. Príjemné počasie sviatočného piatka sme preto zužitkovali na to, aby sme spolu kolegami, priateľmi a rodinami šliapali do pedálov. Na 20-kilometrovej trase EBO – Ratkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – EBO si pocity z jazdy v pelotóne vyskúšalo na vlastnej koži 63 cyklistov, ktorí sa zabávali až do posledného kilometra, keď prišiel signál odmávaním zástavy zo sprievodného vozidla. Vtedy do toho viacerí naplno našliapli a odštartoval sa záverečný šprint až do cieľa v bohunickej elektrárni V2.

Do cieľa pred hlavnou vrátnicou „védvojky“ najrýchlejšie došpurtoval Marek Ondriš, medzi ženami triumfovala Gabriela Džuganová. Po skončení pretekov im v cieli odovzdal pamätné ocenenia riaditeľ bohunickej elektrárne Patrik Kašo. Najmladším účastníkom pelotónu sa ušiel aj diplom s prekvapením a všetci si potom spoločne doplnili energiu pripraveným občerstvením.

Poslanie Energie na bicykli

Deti aj dospelí si tak počas podujatia na vlastnej koži vyskúšali atmosféru, ktorú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profesionálni cyklisti. Amatérske podujatie prebiehalo pod záštitou Slovenských elektrární a malo naozaj punc snahy o znižovanie emisií CO2, pretože zo svojej flotily nadšencom zapožičali elektrické automobily, ktoré neškodia životnému prostrediu.

Hlavným poslaním Energie na bicykli je propagácia cyklistiky a zdravého životného štýlu v súlade so zámerom približovania sa k uhlíkovej neutralite.

Všetkým priaznivcom cyklistiky ďakujeme za účasť a už sa tešíme na budúci ročník, ktorý prinesie ďalšie športové vyžitie na dvoch kolesách v okolí Jaslovských Bohuníc.