Skip to main content

Po roku je tu opäť športová udalosť, ktorá spája milovníkov a priaznivcov športu na kolesách z blízkeho aj širokého okolia Atómovej elektrárne Bohunice. Podujatie je určené pre širokú verejnosť.

Staňte sa na súčasťou pelotónu

Príďte si aj vy v piatok 15. septembra zapedálovať a zažite spoločne s rodinou a priateľmi neopakovateľnú atmosféru, akú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profíci. Zažijete, aké je to byť súčasťou pelotónu a vychutnáte si pocit zo spoločnej 20-kilometrovej jazdy po okolitých dedinách.

ŠTART: 15. september o 10:00

TRASA: Elektráreň Bohunice – Ratkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – Elektráreň Bohunice (20 km)

REGISTRÁCIA: 15. september od 9:00 pred hlavnou vrátnicou AE Bohunice V2

Spoznajte okolie Bohuníc zo sedla bicykla

Jedinečné podujatie pre rekreačných cyklistov sa začne v piatok 15. septembra 2023 o 10:00 so štartom aj cieľom v Elektrárni Bohunice V2. Zúčastniť sa ho môžu aj deti od 6 rokov. Pravidlá vašej aktívnej účasti na podujatí nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Na 20-kilometrovej trase EBO – Ratkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – EBO sa bude pelotón presúvať za sprievodným vozidlom. Na záverečnom kilometri pri budove IVES príde z vozidla signál odmávaním zástavy, čím letmo odštartuje záverečný šprint až do cieľa v bohunickej elektrárni V2.

Pre najrýchlejších pretekárov v kategórii „Najrýchlejší muž“ a „Najrýchlejšia žena“ sú pripravené vecné ceny. Všetci účastníci podujatia sa môžu tešiť na malý darček a deti do 10 rokov si z cyklojazdy odnesú na pamiatku diplom. V cieli nebude chýbať občerstvenie na doplnenie energie.

Prvoradá bezpečnosť

Počas celej hobby jazdy sú pretekári povinní nosiť cyklistickú prilbu. Športovci mladší ako 15 rokov sa môžu na cyklojazde zúčastniť iba v sprievode dospelej osoby. Viac sa dozviete v pravidlách.

Tešíme sa na vašu účasť! 

Takto sme bicyklovali vlani