Skip to main content

Opäť sme hostili študentov

Mali sme česť privítať návštevu, študentov z Bratislavskej univerzity techniky a informatiky,  v Mochovciach. Exkurzia sa uskutočnila vo dvoch termínoch, konkrétne 22. a 26. apríla 2024. Tento program je určený pre študentov, ktorí sa nachádzajú na konci svojho štúdia a ponúka im jedinečnú príležitosť zažiť atmosféru elektrární na vlastnej koži a vyskúšať si napríklad aj kreslo operátora.

Počas exkurzie sa študenti oboznámili so:

simulátormi EMO12 a EMO34, kde mali možnosť sledovať správanie sa jadrového bloku pri abnormálnych zmenách frekvencie v prenosovej sústave,
reguláciu bloku na vlastnú spotrebu,
automatické postupné spúšťanie, odstavenie turbosústrojenstva a mnoho ďalších zaujímavých aspektov.

Okrem toho mali študenti príležitosť vidieť a preskúmať rôzne zariadenia a systémy v elektrárni, vrátane dieselgenerátorov, rozvodní, transformátorov, turbín a mnoho ďalších.

Po 7,5 hodinách strávených v našej elektrárni odchádzali študenti s novými poznatkami a základnou predstavou o elektrickej časti jadrovej elektrárne.

„Bolo nám cťou, predstaviť študentom našu elektráreň. Verím, že sa s viacerými ešte stretneme, či už ako kolegovia alebo ako naši budúci dodávatelia.“
Ing. Vladimír Ondrejka, PhD.
Ing. Marek Štefunko
Ing. Stanislav Gubov

Naša spoločnosť má aktuálne otvorené pracovné ponuky, ktoré sú zverejnené na portáli Profesia.sk. Ak máte záujem o kariéru v našej spoločnosti, odporúčame vám navštíviť náš korporátny profil na Profesia.sk, kde nájdete podrobné informácie o aktuálnych pracovných ponukách a možnostiach zamestnania.