Skip to main content

V utorok 3. augusta absolvovalo 40 detí z Detskej Univerzity Komenského prehliadku v zábavno-vzdelávacom centre Energoland. Prehliadka mochovského infocentra bola súčasťou 19. ročníka letného vzdelávacieho programu určeného pre deti od 9 do 14 rokov. Slovenské elektrárne sú dlhoročným partnerom podujatia.

Mladí študenti sa pred samotnou prehliadkou Energolandu dozvedeli základné informácie o Slovenských elektrárňach a o tom ako v našich prevádzkach vyrábame elektrinu, koľko jej ročne vyprodukujeme a s akými účinkami na životné prostredie, a takisto dostali odpovede na svoje otázky. Deťom sme pripravili vedomostnú súťaž. Samotná expozícia im umožnila spoznať odpovede a z tých, čo správne odpovedali na všetky tri kvízové otázky sme na záver programu vyžrebovali piatich výhercov atraktívnych cien.

„Najzaujímavejšia otázka, ktorú sme od mladých študentov dostali, bola o význame Einsteinovej rovnice E=mc2,“ prezradil Róbert Holý, vedúci komunikácie jadrových elektrární SE a pokračoval: „Bolo vidieť, že viaceré deti sa aktívne zaujímajú o fyziku, energetiku a životné prostredie. Verím, že sme ich inšpirovali, aby si v budúcnosti vybrali štúdium technických a prírodovedných disciplín, ktoré dlhodobo trpia nedostatkom študentov.“

Detská Univerzita Komenského 2021 ďalej pokračuje ďalšími vzdelávacími aktivitami, na ktorých sa deti dozvedia množstvo podnetných informácií z medicíny, sociológie či fyziky a v rámci workshopov sa vyberú loďou za umením, absolvujú pobyt na Planinke či tanečný workshop. Študenti už okrem prehliadky v Energolande absolvovali aj podujatia v Datalane, Bibiane, Danubiane alebo na Ministerstve obrany SR a milovníci zvierat si prišli na svoje v bratislavskej ZOO.