Skip to main content

V nedeľu 8. augusta 2021 sme sa zapojili do hobby cyklojazdy pre verejnosť. Podujatie tentoraz sprevádzala rekordná účasť až 160 cyklistov. Spoločne s kolegami, priateľmi a rodinami sme absolvovali trasu z Tlmáč-Lipníka do Energokandu v Mochovciach, teda niečo vyše 20 km. Na poslednom kilometri sa už nastalo doslova nevraživé tempo, to keď sme zo sprievodného auta zbadali známy signál červenou zástavou a preteky sa pod chladiacimi vežami premenili na doménu najlepších špurtérov. Do cieľa pred vstupom do zábavno-vzdelávacieho centra Energoland sa prvý prebojoval Peter Kliment zo Žemberoviec, druhú priečku obsadil Radoslav Čuka z Tlmáč a „na bedňu“ sa dostal aj lanský víťaz, primátor Tlmáč Miroslav Kupči. Zo žien bola prvá v cieli Kristína Oltmanová a cena sa ušla aj paracyklistovi Petrovi Maszayovi z Rybníka.

Deti aj dospelí tak mohli počas cyklojazdy Energia na bicykli 2021 aspoň trošku spoznať atmosféru, ktorú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profíci. Amatérske podujatie prebiehalo pod záštitou Slovenských elektrární a bolo súčasťou programu víkendového hlavného podujatia – cyklistických majstrovstiev SR a ČR 2021 mužov do 23 rokov, národného šampionátu mládeže, Slovenského pohára juniorov, junioriek a mužov a žien kategórie elite či ženského mládežníckeho pohárového kritéria. Slovenské elektrárne na preteky zapožičali päť elektrických automobilov, sprievodné vozidlá tak nijako neškodili životnému prostrediu.

Najlepších v cieli ocenili Peter Čisár, manažér správy zariadení v JE Mochovce a Róbert Holý, šéf úseku Komunikácie jadrových elektrární SE. Všetkým priaznivcom cyklistiky ďakujeme za účasť a na budúci rok sa už tešíme na ďalší ročník Energie na bicykli.