Skip to main content

V nedeľu 8. augusta 2021 sa s rodinou a priateľmi môžete zúčastniť na 20-kilometrovej hobby cyklojazde pre verejnosť, ktorá má tradične názov Energia na bicykli. Podujatie pre rekreačných cyklistov sa uskutoční na trase Tlmače-Lipník – Veľké Kozmálovce – Starý Tekov – Nový Tekov – Kálnica –  Energoland Mochovce. Na záverečnom kilometri odmávaním zástavy pod chladiacimi vežami pretekáme až do cieľa pred mochovským infocentrom Energoland. Je to možnosť pre všetkých zapedálovať si v ozajstnom pelotóne so sprievodným vozidlom pod dohľadom organizátorov pretekov. Deti aj dospelí tak môžu aspoň trošku spoznať atmosféru, ktorú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profíci.

Prvých troch pretekárov v cieli na bicykloch bez elektrického pohonu čakajú ceny od Slovenských elektrární, avšak občerstvenie sa ujde každému za výkon a ochotu pedálovaním zlepšovať svoje zdravie.

Štart cyklojazdy je naplánovaný na nedeľu 8. augusta o 11.45 v Tlmačoch-Lipníku, zaregistrujte sa s dostatočným predstihom v stane Energoland!

Cyklojazda je súčasťou programu hlavného podujatia – cyklistických majstrovstiev SR mládeže a spoločného šampionátu SR a ČR mužov do 23 rokov. Víkendový program (7. a 8. augusta 2021) ponúka aj preteky Slovenského pohára žien a mužov kategórie elite a takisto juniorov a junioriek pod záštitou Slovenského zväzu cyklistiky a CK Spartak Tlmače.

Vo videu si pozrite, ako sme bicyklovali vlani:

 

Pravidlá

Podmienkou účasti v pelotóne rekreačných cyklistov je registrácia pred štartom v stánku Energoland, ktorý rozložíme v Tlmačoch – Lipníku. Cyklisti s rokom narodenia neskôr ako 2007 sa na hobby jazde môžu zúčastniť len v sprievode dospelej osoby. Účastníci môžu použiť ľubovoľné bicykle v spôsobilom technickom stave. Nasadená cyklistická prilba je povinná počas celej jazdy.

Trasa hobby pretekov Energia na bicykli 2021.

Trasa hobby pretekov Energia na bicykli 2021.

Hobby jazda bude za sprievodným vozidlom, s cieľom v Energolande Mochovce. V prípade prejazdu veľkej skupiny (pelotónu) pretekárov a konvoja Slovenského pohára bude jazda zastavená. Prerušenie jazdy bude signalizované červenou zástavkou zo sprievodného vozidla. Účastníci budú povinní stiahnuť sa na kraj vozovky tak, aby neovplyvnili priebeh pretekov SP. Pokračovať sa bude na pokyn organizátora v sprievodnom aute. Pretekať sa bude po odbočení na MO12. Letmý štart pretekov bude odmávaný vlajkou zo sprievodného auta na poslednom kilometri do cieľa pri Energolande. Prví traja pretekári budú odmenení vecnými cenami. V Energolande bude pre všetkých registrovaných účastníkov zabezpečené občerstvenie.