Skip to main content

Využite voľný deň uprostred týždňa na aktívny pohyb! Streda 15. septembra bude patriť hobby cyklojazde, ktorú tradične voláme Energia na bicykli. Vezmite so sebou rodinu a priateľov a spoločne si užite atmosféru, ktorú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profíci.

Podujatie pre rekreačných cyklistov sa začne v stredu 15. septembra 2021 o 10.00 h so štartom aj cieľom v Elektrárni Bohunice V2. Na 20-kilometrovej trase EBO – Ratkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – EBO pôjdeme za sprievodným vozidlom. Pri budove IVES potom na záverečnom kilometri príde z vozidla signál odmávaním zástavy, ktorý letmo odštartuje záverečný šprint až do cieľa v elektrárni V2. Traja najrýchlejší pretekári a najlepšia zo žien dostanú vecné ceny!

ŠTART: 15. september o 10:00
TRASA: EBO – Rastkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – EBO (20 km)

Povinnosťou každého účastníka Energie na bicykli je registrácia. Tá sa uskutoční v deň podujatia od 9.00 h pred hlavnou vrátnicou AE Bohunice V2. Zároveň je počas hobby jazdy nevyhnutné nosiť cyklistickú prilbu. Deti narodené po roku 2007 sa môžu zúčastniť iba v sprievode dospelej osoby a po absolvovaní pretekov dostanú v cieli diplomy. Po pretekoch máme pre každého pripravené občerstvenie.

Hlavným poslaním Energie na bicykli je propagácia cyklistiky a zdravého životného štýlu v súlade so zámerom približovania sa k uhlíkovej neutralite.