Skip to main content

Sviatočná streda 15. septembra 2021 patrila priaznivcom cyklistiky. V okolí Jaslovských Bohuníc sme sa spoločne s 114 účastníkmi zapojili do hobby cyklojazdy pre verejnosť. Na premiérovej Energii na bicykli v okolí bohunickej elektrárne bicyklovalo 44 mužov, 32 žien a 38 detí v sprievode rodičov.

Na 20-kilometrovej trase EBO – Ratkovce – Malženice – Jaslovské Bohunice – EBO sme sa spoločne s kolegami, rodinami a priateľmi naplno zabávali až do posledného kilometra, keď prišiel signál odmávaním zástavy zo sprievodného vozidla a vtedy nastalo doslova nevraživé tempo, pretože odštartoval záverečný šprint až do cieľa v bohunickej elektrárni V2.

Do cieľa pred hlavnou vrátnicou „védvojky“ sa prvý prebojoval Maroš Bobák z Hlohovca, najlepšou spomedzi žien a v cieli dokonca celkovo druhá bola Jaroslava Sobotová z Ratkoviec, mimochodom, bývalá reprezentantka SR a účastníčka ženskej edície Tour de France v 90. rokoch. Riaditeľ bohunickej elektrárne Patrik Kašo v cieli odovzdal najlepším trom pretekárom pamätné ocenenia. Diplom s prekvapením sa ušiel aj všetkým zúčastneným deťom a v cieli všetci doplnili energiu pripraveným sladkým občerstvením.

Deti aj dospelí si tak počas podujatia na vlastnej koži vyskúšali atmosféru, ktorú za vozidlami v pretekoch pravidelne zažívajú profesionálni cyklisti. Amatérske podujatie prebiehalo pod záštitou Slovenských elektrární a malo naozaj punc snahy o znižovanie emisií CO2, pretože zo svojej flotily nadšencom zapožičali elektrické automobily, ktoré neškodia životnému prostrediu.

Hlavným poslaním Energie na bicykli je propagácia cyklistiky a zdravého životného štýlu v súlade so zámerom približovania sa k uhlíkovej neutralite.

Všetkým priaznivcom cyklistiky ďakujeme za účasť a na budúci rok sa už tešíme na ďalšie športové vyžitie na dvoch kolesách v okolí Jaslovských Bohuníc.