Skip to main content

Si študentom jednej z nitrianskych univerzít? Máme pre teba súťažný kvíz „Naša uhlíková stopa“. Súťaž trvá počas podujatia Nitrianske univerzitné dni, začína sa v pondelok 3. mája a končí v stredu 5. mája 2021.

Prečo uhlíková stopa?

Určite ste už počuli o uhlíkovej stope, ktorú ľudstvo zanecháva na planéte. Je to celkové množstvo emisií oxidu uhličitého a iných skleníkových plynov, ktoré sa dostanú do ovzdušia počas celého životného cyklu výrobkov alebo služieb. Ak chceme našu planétu zachrániť pred devastačnou klimatickou zmenou, spôsobenou nadmerným oteplením, budeme musieť našu uhlíkovú značne zredukovať. Európska únia je v týchto snahách lídrom – jej členské štáty sa dohodli na dosiahnutí uhlíkovej neutrality do roku 2050 znížením emisií CO2 o 55 %. Nasledujúci kvíz vás môže k tomu inšpirovať.

Vyhraj tablet!

Ak správne odpoviete na aspoň 5 zo 7 otázok, budete zaradení do žrebovania o HD tablet od Slovenských elektrární. Správne odpovede sa dozviete v potvrdzujúcom e-maile po odoslaní vašich odpovedí a meno víťaza sa dozviete v piatok 7.5. po online koncerte skupiny Heľenine oči.

Indície pre správne zodpovedanie otázok nájdete aj na webe energoland.sk. Podmienky a štatút súťaže si pozrite tu.

 

Aktualizované: Víťazkou je študentka UKF!

Zo všetkých súťažiacich, ktorí absolvovali kvíz a mali aspoň 5 správnych odpovedí zo 7 otázok, sme vyžrebovali víťaza (mimochodom, na všetky otázky odpovedalo správne 20% študentov). Výherkyňou tabletu sa stala Natália Sýkorová, študentka UKF v Nitre, ktorá odpovedala správne na všetky kvízové otázky. Víťazke srdečne blahoželáme a všetkým študentom dvoch nitrianskych univerzít ďakujeme za účasť.

Správne odpovede na všetky kvízové otázky nájdete v PDF na tomto odkaze.