Skip to main content

Do tohtoročnej mochovskej edície Energia na bicykli sa prihlásilo 146 nadšencov pre cyklistiku. Dvadsaťkilometrovú trať z Tlmáč do Mochoviec najrýchlejšie zvládol Peter Kliment zo Žemberoviec, ktorý obhajobou prvenstva potvrdil povesť vynikajúceho špurtéra. Medzi ženami dominovala Mária Pirková z Levíc.

Hobby cyklojazdu pre verejnosť organizujeme každoročne, aby sme sa zabavili spoločne s kolegami, priateľmi a rodinami a aby sme aspoň nakrátko mohli zažiť pocity, ktoré dobre poznajú profíci v pelotóne.

Ceny víťazom Energia na bicykli 2022 v cieli odovzdali Peter Farkaš, manažér prevádzky Elektrárne Mochovce, Róbert Holý, tímlíder komunikácie a vzťahov jadrových elektrární a Zuzana Kotrus Rákociová, prednostka Mestského úradu Tlmače. Cyklojazda bola amatérskou súčasťou programu víkendového Slovenského pohára v cyklistike a prebiehala za sprievodným vozidlom.

Všetkým aktívnym športovcom a fanúšikom cyklistiky oznamujeme, že bohunická edícia Energie na bicykli 2022 sa v okolí JE Bohunice uskutoční 15. septembra 2022. O jej programe vás budeme ešte informovať. Tešíme sa na vašu účasť!