Skip to main content

Najbližší víkend sa bude konať už 29. ročník tradičného kultúrneho podujatia Tekovské folklórne slávnosti. Súčasťou programu bude v piatok 13. augusta od 9.00 h do 17. 00 h celodenný zábavný program pre deti s rôznymi atrakciami a zmrzlinou v mochovskom infocentre, ktorý sme nazvali Energoland tiež tancuje a spieva.

Deti aj dospelí sa môžu okrem tradičných exponátov tešiť aj na hudobný mixer, 360° kameru či XL hry, zaujímavosti návštevníkom prezradí náš nový audiosprievodca, ktorého môžete priamo z mobilu počúvať po načítaní QR kódu. O parádnu zábavu sa postará naša múdra kamarátka Gaia, ktorá vás aj pohostí sladkou a osviežujúcou odmenou.

Do Energolandu sme pre záujemcov z okolitých obcí zabezpečili kyvadlovú dopravu zdarma, autobusy pôjdu zo Starého a Nového Tekova, Veľkých a Malých Kozmáloviec, z Tlmáč, Kalnej n. Hronom, z Veľkého Ďura, Čifár a Nemčinian.

TRASA: Starý Tekov – Nový Tekov – Energoland a späť

 

TRASA: V. Kozmálovce – Tlmače – M. Kozmálovce – Energoland a späť


TRASA: Kalná – V. Ďur – Čifáre – Energoland a späť


TRASA: Nemčiňany – Energoland a späť

V sobotu a nedeľu vás v Starom Tekove čaká bohatý kultúrny program, koncerty, tanečné vystúpenia, ochotnícke divadlo aj výstavy tradičných rezbárskych či košikárskych výrobkov. Viac informácií nájdete tu.