Skip to main content

Najlepší účastníci súťaže Megamozog 2020 sa dočkali vytúžených výhier. Keďže sme chceli motivovať deti, aby neprestávali vyhľadávať zaujímavé informácie ani počas náročných jarných týždňov v čase domáceho vzdelávania, vypísali sme súťaž, v ktorej mali sebe aj nám dokázať, že zvládnu náročné otázky o štiepení jadra, fyzike či o výrobe elektriny z rôznych druhov energie. A dvaja z nich to zvládli bravúrne! Ich odmenou sú nové elektrické kolobežky, ktoré si vyzdvihli v Energolande. Blahoželáme!

Najlepší bol prvák z Levíc

V kategórii žiakov základných škôl triumfoval Michal Margicin z Levíc, ktorý mal najviac správnych odpovedí zo všetkých hráčov, prevýšil teda aj stredoškolákov! „S odpoveďami mi trochu pomáhal ocino, ktorý sa tomu dobre rozumie, veď pracuje v Mochovciach,“ nechal sa počuť mladík, ktorý po prázdninách nastúpi do 2. ročníka na levickej základnej škole a prezradil, že v prvej triede mal najradšej výtvarnú výchovu. Miško nám ešte povedal, že novú elektrickú kolobežku bude požičiavať aj mladšej sestre a o tom, čím sa stane, keď vyrastie, ešte nemal celkom jasno. „To sa každý rok mení,“ prezradil nám jeho otec Stanislav. „Kolobežku možno zoberieme aj na prázdniny ku starkej a chystáme sa trošku cestovať po Slovensku,“ osmelil sa mladý výherca a najlepší súťažiaci projektu Megamozog 2020, ktorý nazbieral 29 správnych odpovedí z tridsiatich.

Kolobežka k maturite

Kategóriu študentov stredných škôl ovládla maturantka Barbara Bočeková z Hubovej, ktorá pred pár týždňami úspešne skončila Obchodnú akadémiu v Ružomberku. Mladá Liptáčka sa na jeseň stane študentkou Akadémie policajného zboru v Bratislave, jej snom je totiž stať sa vyšetrovateľkou. „Pri odpovediach ma trošičku viedla moja mama, ktorá je učiteľkou fyziky. Takže, od nej som mala základ a niektoré informácie sme našli aj na internete,“ prezradila slečna Bočeková a dodala, že v lete bude okrem brigády v hoteli tráviť čas aj relaxovaním pri vode.

V súťaži sme chceli odmeniť tých skutočne najšikovnejších, takže sme latku zámerne nastavili dosť vysoko, preto sa súťažiaci pri hľadaní správnych odpovedí na neľahké otázky určite aj zapotili. Medzi možnosťami sa skrývala vždy len jedna správna odpoveď, no formát projektu sa nám osvedčil, takže pozorne sledujte webovú stránku Energolandu. So súťažením ani zďaleka nekončíme a hodnotné ceny pre vás do nových projektov pripravujeme aj v neďalekej budúcnosti.