Skip to main content

Lukáško so svojím kreatívnym karnevalovým kostýmom si okamžite získal srdcia nás všetkých. Takéto nadšenie do energetiky sa u mladých ľudí často nevidí. Preto sme sa ho rozhodli spolu so spolužiakmi pozvať na exkurziu do Energolandu.

Lukáško je veľkým nadšencom elektriny, hudby a káblikov… S týmito slovami nás kontaktovala Lukášova mama, ktorá sa chcela podeliť o skvelý nápad svojho šikovného syna. Štvrták na základnej škole sa totiž na karneval neobliekol za piráta či hasiča. Objavil sa v skutočne netradičnom kostýme atómovej elektrárne Mochovce. Fotografiu, ktorú sme dostali, sme museli okamžite zdieľať na našej facebookovej stránke. A reakcie na seba nenechali dlho čakať.

„Svet potrebuje viac takých“ či „Borec!“ – zneli vaše komentáre pod vydarenou fotografiou.

Lukáškovej mamine sme ihneď ponúkli možnosť exkurzie v našom zábavno-vzdelávacom centra Energoland, kam mohol prísť nielen on, ale aj jeho spolužiaci. Chceli sme sa totiž naživo stretnúť s autorom toho najpremakanejšieho karnevalového kostýmu. Žiaci spolu napokon skutočne pricestovali koncom apríla a previedli sme ich všetkými exponátmi. Ukázali sme im, ako prebieha výroba elektriny v jadrovej elektrárni a zodpovedali sme všetky ich zvedavé otázky.

Podľa slov sprevádzajúcich kolegov bol Lukáško veselý a zaujímala ho skutočne „všehochuť“ informácií. Napokon, posúďte sami. Po prehliadke Energolandu sme ho v krátkosti vyspovedali na kameru. Chcete vedieť, čo ho inšpirovalo k tvorbe netradičného kostýmu? Pozrite si video.