Skip to main content

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm Junior opäť už tretíkrát zavítal do Atómových elektrární Mochovce. V rámci svojej jarnej TOUR 2023 priniesli v piatok 3. marca organizátori festivalu do Energolandu víťazné dokumentárne filmy, aby ich predstavili bezmála piatim stovkám žiakov a študentov zo základných a stredných škôl vo Vrábľoch a Tlmačoch.

Po sérii krátkych filmov o našej planéte, o ochrane jej prírody a životného prostredia nasledovala krátka prednáška o vhodných riešeniach klimatických problémov, najmä z pohľadu výroby a využívania energií.

„Teší ma táto možnosť prostredníctvom filmov a prednášok zvyšovať v mladých ľuďoch povedomie o tom, ako chrániť životné prostredie,“ prezradila moderátorka Ekotopfilmu Katarína Šprincová. „Deti sú veľmi zvedavé a environmentálne problémy vnímajú. Dokonca častokrát sa mi stáva, že pri príchode či odchode sa mi zvyknú pochváliť, že nepoužívajú plastové fľašky, aby pomohli prírode, ale že majú ekologickejšie fľašky na opakované používanie,“ dodala.

Podujatím v Energolande teda odštartovala jarná časť Junior verzie festivalu Ekotopfilm – Envirofilm, ktorú ročne navštívi okolo 60-tisíc žiakov a študentov v 50 mestách Slovenska. Program sa tradične prispôsobuje vekovej skupine detí, v Energolande sa v piatok premietalo 10 rôznych ocenených filmov.