Skip to main content
Najbližšiu nedeľu 9. augusta 2020 sa môžete s priateľmi a rodinou zapojiť do dvadsaťkilometrovej hobby cyklojazdy pre verejnosť! Čaká na vás trasa Tlmače-Lipníkhrádza priehradyVeľké KozmálovceStarý TekovNový TekovEnergoland Mochovce.
Cyklojazda bude súčasťou programu hlavného podujatia – Slovenského pohára v cyklistike 2020 a bude prebiehať za sprievodným vozidlom, z ktorého sa na poslednom kilometri odmávaním zástavy odštartujú preteky (od chladiacich veží). Prvých troch pretekárov na bicykloch bez elektrického pohonu čakajú vecné ceny od Slovenských elektrární, avšak občerstvenie sa ujde každému za výkon a podporu cyklistiky.
Video: Pohľad na lanské podujatie Energia na bicykli.

REGISTRÁCIA

Povinná registrácia na hobby cyklojazdu prebehne v nedeľu 9. augusta 2020 od 8.30 h do 10.15 h v stánku Energolandu v blízkosti štartu v Tlmačoch. Akciu organizujeme v spolupráci s CK Spartak Tlmače a ako partner cyklistických pretekov Slovenský pohár v cestnej cyklistike.
Energoland bude na účely občerstvenia a hygieny otvorený pre účastníkov cyklojazdy, avšak jeho atrakcie zostanú naďalej pre verejnosť zatvorené. Z dôvodu stále pretrvávajúcej svetovej pandémie ochorenia COVID-19 musia všetci účastníci dodržiavať všetky hygienické a bezpečnostné predpisy podľa aktuálnych nariadení Vlády SR.

PODMIENKY ÚČASTI

V pelotóne rekreačných cyklistov môže byť iba registrovaný účastník (ročník 2006 a starší) v dobrom zdravotnom stave. Mladší športovci sa hobby jazdy môžu zúčastniť len v sprievode dospelej osoby. Účastníci môžu použiť ľubovoľné bicykle v dobrom technickom stave. Nasadená cyklistická prilba je povinná počas celej jazdy. V prípade prejazdu veľkej skupiny (pelotónu) pretekárov a konvoja Slovenského pohára bude jazda zastavená. Prerušenie jazdy bude v takom prípade signalizované červenou zástavkou zo sprievodného vozidla. Účastníci sú povinní stiahnuť sa na kraj vozovky tak, aby neovplyvnili priebeh pretekov SP. Po skončení programu v Energolande bude presun individuálny. Všetci účastníci musia dodržiavať pravidlá cestnej premávky, pokyny polície a usporiadateľov.
Tešíme sa na vás!