Skip to main content

Týždeň vedy a techniky a Festival vedy a techniky AMAVET (Asociácia pre mládež, vedu a techniku) sa tento rok pre pandémiu Covid-19 uskutočnia online. Sedemnásty ročník tohto podujatia sa začne v pondelok 9. novembra 2020 a do nedele 15. novembra 2020 prinesie desiatky podnetných akcií. Celý program bude možné sledovať cez live stream.

Súčasťou týždňa na podporu vedy a techniky bude od pondelka do stredy spomínaný Festival vedy a techniky AMAVET, ktorý pozostáva z množstva prehliadokprednášokseminárovworkshopov či súťaží. Deti sa dozvedia zaujímavé informácie o skúmaní kostí, takisto o etnológii či psychológii. Mnohí dospeláci si zasa prídu na svoje pri počúvaní prednášok o súčasných trendoch v ekonomike a podnikaní, ale nemenej zaujímavé budú aj rady pre dámy o tom, ako sa chrániť pred rakovinou prsníka. Na festivale sa pravidelne zúčastňujú aj Slovenské elektrárne, tentoraz do programu prispejeme prejavom na tému „Akým spôsobom zabezpečiť na Slovensku, aby sa veda a výskum stali hybnou silou ekonomiky a zvýšil sa záujem o štúdium prírodovedných a technických smerov?“ Nebude však na ňom chýbať ani minister školstva Branislav Gröhling, predseda Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík a ďalší experti z rôznych oblastí vedy, vzdelávania a inovácií.
Na programe je aj virtuálna výstava diel z karantény či týždeň otvorených dverí na Fyzikálnom ústave Slovenskej akadémie vied (SAV), ktorý takisto prebehne online. Odborníci vám predstavia aj moderné formy vzdelávania v čase pandémie ochorenia Covid-19. Zároveň predstavíme žiacke projekty, ktorí postúpili z krajských kôl. Víťazov Festivalu vedy a techniky AMAVET vyhlásia v utorok 10. novembra. Streda bude venovaná konferencii o popularizácii vedy a techniky pri príležitosti 30. výročia AMAVET-u. 

Cieľom Týždňa vedy a techniky na Slovensku je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich. Kompletný prehľad všetkých podujatí nájdete na stránke Týždňa vedy a techniky.