Skip to main content

V piatok 13. mája 2022 sme v predvečer európskej Noci európskych múzeí a galérií privítali stovky fanúšikov poznania, vedy a zábavy. Zábavno-vzdelávacie centrum v Mochovciach sa krátko po 16-tej hodine začalo plniť návštevníkmi z celého Slovenska. O Noc v Energolande bol obrovský záujem, čo dokazuje nový rekord v absolútnej návštevnosti Energolandu, za 5 hodín plných kúziel a zábavy do Mochoviec totiž zavítalo až 527 ľudí!

Džavot detí postupne silnel a pred vystúpením kúzelníka Talostana ste už po voľnom mieste v Energolande museli doslova pátrať. Auditórium sa nadšenými divákmi zaplnilo hneď na prvé z dvoch predstavení slávneho iluzionistu s nenapodobiteľným humorom. Na poschodí Energolandu si nástroje rozložil Michal Figura, ktorý dlhé hodiny bavil zvedavé publikum a každou svojou ukážkou prezentoval Svet kúzelnej fyziky. A ak ste v škole fyziku ako predmet priveľmi neobľubovali, Michal vám svojimi trikmi, pokusmi a ukážkami veľmi rýchlo dokázal, že ide o fascinujúcu vedu plnú dôkazov o zázračnej moci prírody.

Zvedavé deti neraz zhíkli aj pri chemickej šou, veď kto by neocenil možnosť dozvedieť sa supertajný recept na výrobu svojho vlastného slizu? Najmenší nadšenci si v Energolande vyskúšali aj mobilné planetárium. V obrovskom balóne mohli cestovať z planéty na planétu a prostredníctvom fascinujúcich príbehov sa učiť o záhadnom a nekonečnom priestore všade okolo nás. Okrem nezvyčajných atrakcií sa návštevníci zaujímali aj o tradičné exponáty Energolandu, azda najväčší ohlas mal 3D film o vzniku a vývoji energie v mochovskom kine.

Ďakujeme vám za návštevu a už teraz sa na vás tešíme na budúci rok!