Tu si môžete overiť svoje znalosti z fyziky i chémie, z energetiky či ekológie. Viete, ako sa štiepi atóm? Poznáte procesy výroby elektriny a ich efektívnosť? Znižujete svoju uhlíkovú stopu? Zahrajte sa a zistite množstvo zaujímavých informácií.

Koľko toho vieš o globálnom otepľovaní? Poznáš spôsoby, ako ho možno spomaliť alebo zvrátiť a zachrániť tým našu planétu Zem? Vyskúšaj si tento kvíz a dozvieš sa množstvo dôležitých vecí.

KVÍZ o globálnom otepľovaní

Loading

Určite si už počul o uhlíkovej stope, ktorú ľudstvo zanecháva na planéte. Na záchranu našej planéty musíme uhlíkovú stopu značne zredukovať. Over si v tomto kvíze, koľko o nej vieš.

KVÍZ o uhlíkovej stope

Loading

Vieš ako vplýva výroba elektriny na životné prostredie? A ktorá forma jej výroby je najekologickejšia? Tento kvíz preverí tvoje znalosti a ak aj netrafíš správnu odpoveď, dozvieš sa veľa zaujímavostí. Takto hravo môžeš pochopiť, aké dôležité je ochraňovať planétu a vyberať si do energetického mixu spôsoby výroby energií, ktoré jej škodia najmenej.

KVÍZ o životnom prostredí

Loading

Elektrina je najčistejšia forma energie, akú dokáže človek vyrobiť. Vyrobiť ju znamená premeniť rôzne zdroje energie v elektrárňach na energiu elektrickú, na ktorej fičia všetky elektrické spotrebiče v našich domácnostiach, ale aj tie väčšie ako verejné osvetlenie, elektrické autá, vlaky a stroje vo fabrikách. Elektrina však môže byť čistá aj špinavá. Tento kvíz preverí tvoje vedomosti o jej výrobe.

KVÍZ o elektrine a jej výrobe

Loading